Utställare

LindeDagen 2020: Utställarplatser


108 utställare nu anmälda! 


Se nedan vilka utställare som är anmälda

och vilka utställarplatser som är lediga (2020-03-08)

Önskar ni hyra marknadsbord (3x1meter med tak) - se område C och D

Önskar ni tillgång till el - välj en utställarplats nära elskåp (EL).


Välj utställarområde och utställarplats i er anmälan via denna länk >>


Med reservation för eventuella ändringar


LindeDagen 2020: Utställarområde A

Rotaryvärdar på detta område: Bo Eriksson och Lennart Lindgren

…………………………………………………………..
Utställarområde A: Utställarplatser:


1*: LEDIGA UTSTÄLLARPLATSER


2: LIF Lindesberg (Ricky Axarp Nordahl) 
2: Slofallets Islandshästar (Malin Sundén) 
2: Lindeskolan/Fordons- och transportprogrammet (Ingvar Hedberg)

2: Lindesbergs Radioklubb (Mats Ericson)

2: Civilförsvarsförbundet Bergslagen/FRG Bergslagen (Staffan Jackson)

2: Studieförbundet Vuxenskolan (Pernilla Löfquist Wedin)


3: Lindesbergs Tennisklubb (Göran Otter)
4: Lindeskolans Byggprogram (Tonny Andersson)


5: Solberga Förskolor (Maria-Pia Karlsson)
5: Lindesbergs Curlingklubb (Christer Larsson)
5: IFK Lindesberg (Maria Hellsten)
5: Lindesbergs Volley (Jason Laffer)
5: Mättjärnsfallets Hundklubb (Camilla Lagerman)
5: Lindesbergs AGF (Anna Hedman)


6: Lindes Travklubb (Lena Thybeck) 
7: SHRA Lindesberg (Lennart Holm)


8: Moderaterna (Pär-Ove Lindqvist) 
9: Föreningen Bergslagsflaggan (Mari Andersson-Jansson)
10: Föreningen HjärtLung Bergslagen (John Åvenäs)
11: Centerpartiet (Jonas Kleber)


XX: Kulturskolan Garnalia i Lindeskolans aula (Stefan Jansson)


LindeDagen 2020: Utställarområde B

Rotayrvärdar på detta område: Leif Ohlsson och Stig-Inge Wentzel

…………………………………………………………..
Utställarområde B: Utställarplatser:


1: Sverigedemokraterna Lindesberg (Tom Persson)

2: LEDIG
3: Landsbygdspartiet oberoende (Anders Persson)


4: Handelsbanken (Erik Wallin)
5: Mäklarhuset (Karin Gustafsson)
6: Samordningsförbundet SOFINT (Olle Kalat)
7: Amnesty International (Gunilla Åkerlind)
8: Hjärnkoll Örebro län (Tuula Pettersson)


9: Hugo Eriksson Bil AB (Bernt Eriksson)
10: Lindesbergs kommun: Biblioteksbussen (Solvita Lasmane)


11: Region Örebro län - gemensamt tält:
11: Närsjukvård (Maria Andreasson)
11: Folktandvårdens folkhälsoenhet (Ingrid Persson)
11: Patientnämnden (Kristin Zetterström)
11: Psykiatrin (Camilla Boström)
11: Fellingsbro folkhögskola (Mats Lindblom)


11-12: Ambulans (Maria Andreasson)
11-12: Blodbuss (Malin Joelsson)

13: Polisen (Ulf Andersson)
14: Nerikes Brandkår (Greger Aronsson)


15: Röda Korset (Katarina Löwenbrink)
16: Kriminalvården: Hinseberg (Robert Brodin)
17: Kristdemokraterna Lindesberg (Markus Lundin)
18: PRO Lindesberg (Reidar Johansson)
19: Vänsterpartiet Lindesberg (Hans Lindkvist)
20: Äventyrsgolfen i Lindesberg (Ralf Nielsen)
21: Nerikes Allehanda (Anders Nilsson)
22: Länsstyrelsen i Örebro län (Josefine Eklund)


23: Linde bergslags församling (Maria Lindstedt)


    LindeDagen 2020: Utställarområde C

    Rotaryvärdar på detta område: Mia Näf och Anita Lindgren

    …………………………………………………………..
    Utställarområde C: Utställarplatser: 


    1: Kyrkbergets Vänner (Annika Walldén)
    2: Odd Fellow (Nils-Erik Söderström)
    3: Hyttans Hemligheter/Löa Hembygdsförenings Teatersektion (Rolf Elmström)
    4: Bergslagens Spektakelteater (Rolf Elmström)


    Marknadsbord 3 meter med tak:

    5: SPF Lindesberg (Leif Ohlsson)
    6: Lindesbergs Hembygdsförening (Christina Eriksson)
    7: Lindesbergs Konstförening (Rainer Hickisch)
    8: Lindesbergs Riksteaterförening (Mats Ericsson)
    8: Lindesbergs Filmstudio med operasektionen (Mats Ericsson)
    9: Stadra Teater/Ideella Kulturföreningen Cirkustältet (Renate den Hertog)
    10: Lindesbergs Fotoklubb (Anders Lindgren)
    11: Linde Bergslags Släktforskarförening (Göran Jansson)
    12: Stiftelsen Bergslagsgårdar (Jim Holmblad)
    13: Liberalerna (Sanna Jansson)
    14: Manskören Harmoni (Roland Hellsing)


    Utställarplatser med egna bord/tält:

    15: Frövifors Pappersbruks Musei Vänner/Frövifors Pappersbruksmuseum (Mikael
    Tiderman)
    16: Lindesbergs Turistbåtförening M/S Råssvalen (Kim Lindkvist)
    17: Socialdemokraterna (John Omoomian)
    18: Lindesbergs Stadshotell/Café Oscar (ännu inte bekräftat)
    19: Lindesbergs Rotaryklubb (Leif Ohlsson)

    20: Lions Club - Lindesberg (L-O Green)
    20: Lions Club Kristina (Ingalill Senneryd)
    20: Lions Club Storå (Arne Andersson)


    21: Tekniktältet:
    21: Linde Maskiner (Dan Johansson)
    21: Baettr Guldsmedshyttan AB (Hanna Eriksson)
    21: Teknikcollege Örebro län (Wilma Kämpe)
    21: Meritor HVS AB (Jonas Bäckström)
    21: MaxiDoor (Jens Gustafsson)


    21: Mattältet:
    21: Lindeskolan: Restaurang & livsmedel (??)
    21: Bergslagsdelikatesser ( Robin Fagrell)


    Utställarplatser med egna bord/tält:

    22: Wedevågs Herrgård AB (Per Schalander)
    23: Lindesbergs Golf & Hotell (Stefan Leskinen)24: Lindesbergs kommun: Tillväxtförvaltningen (Alicia Kjellarsson)
    25: Lindesbergs kommun: Jobbmöjligheter (Pernilla Gerdin)
    26: Bergslagens Sparbank (Yvonne Persson)
    27: Fastighetsbyrån (Linn Sander)
    28: Götmars Bergslagen (Susanne Persson)
    29: NLF Nora-Lindefrakt AB (Inger Welamsson)
    30: Villaägarna ( Ulf Edvardsson)
    31: Bergslagens ReDesign Återbrukarna (Lillianne Israelsson)
    32: Bahai-gruppen i Lindesberg (Håkan Garp)

    LindeDagen 2020: Utställarområde D

    Rotaryvärdar på detta område: Ulla-Britt Norgren och Anders Svensson


    …………………………………………………………..
    Utställarområde D: Utställarplatser:


    1: AB Storå Rör (Stefan Olsson Arrestad)
    2: Lindesbergs Bilvårdscenter (Peter Larsson)


    Marknadsbord 3 meter med tak:
    3: Lindepac AB (Jonas Norell) 
    4: Aktiespararna Bergslagen (Göran Johansson)
    5: Förskolan i Lindesberg (Jenny Risberg) 
    6: Familjehemsgruppen i Lindesberg (Monica Frödin)
    7: Miljöpartiet de gröna (Britt-Marie Eriksson)
    8: Örebro Rättighetscenter (Caroline Daly)
    9: Fonus Bergslagen (Monica Jomfjäll)
    10: SRF : Synskadades lokalförening för Bergslagen (Margaret Lennartdotter)
    11: NBV Mitt (Emma Rojler)


    12: LEDIG - marknadsbord
    13: LEDIG - marknadsbord
    14: LEDIG - marknadsbord
    15: LEDIG - marknadsbord


    Utställarplatser med egna bord/tält:

    16: Hyrmaskiner (Micke Carlsson)

    17: Ludvig & Co AB (Celina Andersson)

    18: Föreningens Linde Ridskola (Petra Holm) 
    19: Slutagräv Lindesberg (Martin Melin) 


    20: LIBO Lindesbergs Bostads AB (Annelie Bergqvist)
    21: Linde Energi AB (Richard Järlstam)
    22: Besök Linde AB (Jeanette Andersson)


    23*: LEDIGA PLATSER

    24*: LEDIGA PLATSER