Utställare

LindeDagen 2020: Utställarplatser


101 utställare nu anmälda! 


Se nedan vilka utställare som är anmälda

och vilka utställarplatser som är lediga (2020-02-16)

Önskar ni hyra marknadsbord (3x1meter med tak) - se område C och D

Önskar ni tillgång till el - välj en utställarplats nära elskåp (EL).


Välj utställarområde och utställarplats i er anmälan via denna länk >>

LindeDagen 2020: Utställarområde A

Rotaryvärd: NN - kontaktuppgifter

…………………………………………………………..
Utställarområde A: Utställarplatser:


*) 1+2+5 = utställarplatser med plats för flera utställare - vid anmälan till dessa platser:
ange hur stor plats ni behöver och vad ni kommer att presentera.


1*: LEDIGA UTSTÄLLARPLATSER


2*: Moderaterna (Pär-Ove Lindqvist)

2*: Lindeskolan/Fordons- och transportprogrammet (Ingvar Hedberg)

2*: LEDIGA UTSTÄLLARPLATSER


3: Lindesbergs Tennisklubb (Göran Otter)

4: Lindeskolans Byggprogram (Tonny Andersson)


5*: Solberga Förskolor (Maria-Pia Karlsson)

5*: Lindesbergs Curlingklubb (Christer Larsson)

5*: LIF Lindesberg (Ricky Axarp Nordahl)

5*: Slofallets Islandshästar (Malin Sundén)

5*: IFK Lindesberg (Maria Hellsten)

5*: Lindesbergs Volley (Jason Laffer) - beachvolley-planerna

5*: Mättjärnsfallets Hundklubb (Camilla Lagerman)

5*: LEDIGA UTSTÄLLARPLATSER


6: Lindes Travklubb (Lena Thybeck)

6: SHRA Lindesberg (Lennart Holm)


7: Föreningen Bergslagsflaggan (Mari Andersson-Jansson)

8: Centerpartiet (Jonas Kleber)

9: Föreningen HjärtLung Bergslagen (John Åvenäs)


Lindeskolans aula: Kulturskolan Garnalia (Stefan Jansson)


    LindeDagen 2020: Utställarområde B

    Rotaryvärd: NN - kontaktuppgifter

    …………………………………………………………..
    Utställarområde B: Utställarplatser:


    *) utställarplatser med plats för flera utställare - vid anmälan till dessa platser:
    ange hur stor plats ni behöver och vad ni kommer att presentera.


    1: Sverigedemokraterna (Tom Persson)

    2: Landsbygdspartiet oberoende (Anders Persson)

    3: Handelsbanken (Erik Wallin)

    4: Mäklarhuset (Karin Gustafsson)


    5*: Lindesbergs kommun: Biblioteksbussen (Solvita Lasmane)

    5*: Hugo Eriksson Bil AB (Bernt Eriksson)

    5*: Hjärnkoll Örebro län (Tuula Pettersson)

    5*: Samordningsförbundet SOFINT (Olle Kalat)

    5*: Amnesty International (Gunilla Åkerlind)

    5*: HLR Education Örebro (Veronica Jakobsson)

    5*: FLERA PLATSER LEDIGA


    6*: Region Örebro län:

    6*: Närsjukvård (Maria Andreasson)

    6*: Folktandvårdens folkhälsoenhet (Ingrid Persson)

    6*: Patientnämnden (Kristin Zetterström)

    6*: Psykiatrin (Camilla Boström)

    6*: Fellingsbro folkhögskola (Mats Lindblom)

    6-7*: Ambulans (Maria Andreasson)

    6-7*: Blodbuss (Malin Joelsson)


    7*: Polisen (Ulf Andersson)

    7*: Nerikes Brandkår (Greger Aronsson)


    8*: Röda Korset (Katarina Löwenbrink)

    8*: Kriminalvården: Hinseberg (Robert Brodin)

    8*: Kristdemokraterna Lindesberg (Markus Lundin)

    8*: PRO Lindesberg (Reidar Johansson)

    8*: Vänsterpartiet Lindesberg (Hans Lindkvist)


    9: Nerikes Allehanda (Anders Nilsson)

    10: Länsstyrelsen i Örebro län (Josefine Eklund)

    11: Linde bergslags församling (Maria Lindstedt)


      LindeDagen 2020: Utställarområde C

      Rotaryvärd: NN - kontaktuppgifter

      …………………………………………………………..
      Utställarområde C: Utställarplatser: 


      1: Kyrkbergets Vänner (Annika Walldén)


      2-5: Egna bord/tält max 3 meter breda
      2: Odd Fellow (Nils-Erik Söderström)
      3: SPF Lindesberg (Leif Ohlsson)
      4: Hyttans Hemligheter/Löa Hembygdsförenings Teatersektion (Rolf Elmström)
      5: Bergslagens Spektakelteater (Rolf Elmström)


      6-14: Marknadsbord med tak 3 meter breda

      6*: Lindesbergs Hembygdsförening (Christina Eriksson)
      7*: Lindesbergs Konstförening (Rainer Hickisch)
      8*: Lindesbergs Riksteaterförening (Mats Ericsson)
      8*: Lindesbergs Filmstudio med operasektionen (Mats Ericsson)
      9*: Stadra Teater/Ideella Kulturföreningen Cirkustältet (Renate den Hertog)
      10*: Lindesbergs Fotoklubb (Anders Lindgren)
      11*: Linde Bergslags Släktforskarförening (Göran Jansson)
      12*: Stiftelsen Bergslagsgårdar (Jim Holmblad)
      13*: Liberalerna (Sanna Jansson)
      14*: Manskören Harmoni (Roland Hellsing)


      15: Frövifors Pappersbruks Musei Vänner/Frövifors Pappersbruksmuseum (Mikael Tiderman)
      16: Lindesbergs Turistbåtförening M/S Råssvalen (Kim Lindkvist)
      17: Socialdemokraterna (John Omoomian)
      18: Lindesbergs Stadshotell/Café Oscar (ännu inte bekräftat)
      19: Lindesbergs Rotaryklubb (Leif Ohlsson)


      20: Lions Club - Lindesberg (L-O Green)
      20: Lions Club Kristina (Ingalill Senneryd)
      20: Lions Club Storå (Arne Andersson)


      21*: Tekniktältet:
      21*: Linde Maskiner (Dan Johansson)
      21*: Baettr Guldsmedshyttan AB (Hanna Eriksson)
      21*: Teknikcollege Örebro län (Wilma Kämpe)

      21*: Meritor HVS AB (Jonas Bäckström)

      22*: MaxiDoor (Jens Gustafsson)


      21*: Mattältet: Hållbar mat

      21*: Lindeskolan: Restaurang & livsmedel (??)

      21*: Bergslagsdelikatesser (Robin Fagrell)


      22: Wedevågs Herrgård AB (Per Schalander)

      22: Lindesbergs Golf & Hotell (Stefan Leskinen)


      23-26: Egna bord/tält max 5 meter breda

      23: Lindesbergs kommun: Tillväxtförvaltningen (Alicia Kjellarsson)
      24: Lindesbergs kommun: Jobbmöjligheter (Pernilla Gerdin)
      25: Bergslagens Sparbank (Yvonne Persson)

      25: Fastighetsbyrån (Linn Sander)

      26: Götmars Bergslagen (Susanne Persson)


      27-30: Egna bord/tält max 5 meter breda

      27: NLF Nora-Lindefrakt AB (Inger Welamsson)
      28: Villaägarna ( Ulf Edvardsson)
      29: Bergslagens ReDesign Återbrukarna (Lillianne Israelsson)
      30: Bahai-gruppen i Lindesberg (Håkan Garp)


      LindeDagen 2020: Utställarområde D

      Rotaryvärd: NN - kontaktuppgifter

      …………………………………………………………..
      Utställarområde D: Utställarplatser:


      1: Storå Rör (kontaktperson Stefan Olsson Arrestad)

      2: Lindesbergs Bilvårdscenter (Peter Larsson)


      3-17: Marknadsbord med tak 3 meter breda:

      3*: Lindepac AB (Jonas Norell) 

      4*: Aktiespararna Bergslagen (Göran Johansson)

      5*: Förskolan i Lindesberg (Jenny Risberg) 

      6*: Familjehemsgruppen i Lindesberg (Monica Frödin)

      7*: Miljöpartiet de gröna (Britt-Marie Eriksson)

      8*: Örebro Rättighetscenter (Caroline Daly)

      9*: Fonus (Monica Jomfjäll)

      10*: SRF: Synskadades lokalförening för Bergslagen (Margaret Lennartsdotter)

      11*: LEDIG

      12*: LEDIG

      13*: LEDIG

      14*: LEDIG

      15*: LEDIG

      16*: LEDIG

      17*: LEDIG


      18: Föreningens Linde Ridskola (Petra Holm) 

      19: Slutagräv Lindesberg (Martin Melin) 


      20: LIBO Lindesbergs Bostads AB (Annelie Bergqvist)

      21: Linde Energi AB (Richard Järlstam)

      22: Besök Linde AB (Jeanette Andersson)


      23*: LEDIGA PLATSER


      24*: LEDIGA PLATSER