Utställarområden

LindeDagen: Utställarområden

A: Badhuset (Bodgatan)


Utställare


  1. Björkmans Bil Lindesberg 

  2. Hugo Eriksson bil AB 

  3. Rejmes Bil Lindesberg 

  4. NLF Nora Linde Frakt AB 

  5. Lindesbergs Däckservice AB (fd Sjömarks däck)

  6. Linde Bilvårdscenter 

  7. Besök Linde AB 

  8. Fastigheter i Linde AB (FALAB/LIBO) 

  9. Linde Energi AB 

B: Loppholmarna


Utställare


  1. Lindes Travklubb
  2. SHRA Lindesberg
  3. MM Jakt och Skogsbruk AB
  4. Lindlövens IF
  5. Frövi Judoklubb
  6. Manskören Harmoni
  7. Bergslagens Slöjdare
  8. Ideella kulturföreningen Cirkustältet / Stadra Teater
  9. IFK Lindesberg
  10. Linde Bergslags Släktforskarförening
  11. Lindesbergs Filmstudio / Lindesbergs Riksteaterförening
  12. Lindesbergs Fotoklubb
  13. Lindesbergs Konstförening
  14. Löa Hembygdsförening
  15. Fellingsbro Frövi Ishockeyklubb
  16. Frimurarföreningen Bergslagsbröderna
  17. Föreningen Bergslagsflaggan
  18. Lindebygdens OK
  19. Lindesbergs Tennisklubb
  20. Storå Motorsällskap
  21. Frövifors Pappersbruksmuseum
  22. Lindesbergs Golf & Hotell
  23. Frövidansarna
  24. Äventyrsgolfen Lindesberg
  25. Linde Dansklubb
  26. Slofallets Islandshästar AB

X: Lindesbergs Arena


Utställare


  1. Lindeskolans Barn- och Fritidsprogrammet

  2. Lindeskolans Bygg- och anläggningsprogrammet

  3. Lindeskolans Byggprogram

  4. Lindeskolans Ekonomiprogrammet

  5. Lindeskolans El- och Energiprogrammet

  6. Lindeskolans Estetiska programmet

  7. Lindeskolans Fordon- och transportprogrammet

  8. Lindeskolans Idrottscollege

  9. Lindeskolans Naturvetenskapsprogrammet

  10. Lindeskolans Restaurang- och Livsmedelsprogrammet

  11. Lindeskolans Samhällsvetenskapsprogrammet

  12. Lindeskolans Vård- och omsorgsprogrammet

  13. Solberga förskolor AB


C: Kv Bägaren (Bodgatan-Bytesgatan)


Utställare


  1. Fellingsbro folkhögskola

  2. Dyslexiförbundet Distrikt Örebro Län

  3. Bergslagens Diabetesförening

  4. Drift/Anestesi Lindesbergs Lasarett

  5. Adolf Lindgrens stiftelse

  6. Bergslagens Re Design Återbrukarna

  7. Ludvig & Co

  8. Attention Lindesberg med grannkommuner

  9. NPF-tolken


D: Kv Rudan/Gösen (Bytesgatan-Köpmangatan)


Utställare


  1. Intensivvårdsavdelningen Lindesbergs lasarett

  2. Kriminalvården

  3. Lindesbergs lasarett

  4. Neuro Örebro och Norra länsdelen

  5. Patientnämndens kansli, Region Örebro län

  6. Psykiatrin Lindesbergs lasarett

  7. Region Örebro Län, Primärvården Lindesberg

  8. Strokeföreningen Norra Örebro Län

  9. Öppenvården Lindesbergs kommun

  10. Örebro Rättighetscenter

  11. Folktandvården Region Örebro Län

  12. Föreningen Kyrkbergets Vänner

  13. Handelsbanken

  14. Mäklarhuset

  15. Riksförbundet HjärtLung Bergslagen

  16. Sundhetsbolaget i Nora AB

  17. Aktivaliva AB

  18. Ambulansen Lindesberg

  19. Lokalpolisen i Lindesberg

  20. Nerikes Brandkår Lindesberg

  21. Hyr36 AB & Lindesbergs Fastigheter Padel

  22. Lif Lindesberg

  23. Lindesberg Fastigheter Ab

  24. Sluta gräv

  25. Sp Fönster Montage Karl hedin Br sander bygg


E: Kv Druvan/Kyrkan (Köpmangatan-Norra Torggatan)


Utställare


  1. Sandå Måleri

  2. Securitas Sverige AB

  3. Lindesbergs Hembygdsförening

  4. Nerikes Allehanda

  5. P R O Lindesberg

  6. Vänsterpartier Lindesberg

  7. Egeryds fastighetsförvaltning AB

  8. Bahaigruppen i Lindesberg

  9. Centerpartiet Lindesberg

  10. Erikshjälpen Begagnad

  11. Hyrmaskiner AB

  12. Föreningen Industrilandskap i Bergslagen

  13. Linde bergslags församling

  14. Lindesbergs Rotaryklubb

  15. Lions Club Lindesberg

  16. Lions klubb Lindesberg Kristina

  17. Lions Club Storå

  18. SPF Seniorerna Lindesberg

  19. Socialdemokraterna

  20. Odd Fellows

  21. VTB-Resor Lindesberg

  22. Lindesbergs Turistbåtförening

  23. Pernel Sverige AB



F: Oscarsparken/Kv Svanen (Norra Torgg - Borgmästarg)


Utställare


  1. Moderaterna

  2. Villaägarna Bergslagen

  3. Nyföretagarcentrum Bergslagen

  4. Lindesbergs VVS/EL

  5. Aktiespararna Bergslagen

  6. Götmars

  7. Liberalerna Lindesberg

  8. Länsstyrelsen i Örebro län

  9. Landsbygdspartiet Oberoende

  10. Fastighetsbyrån

  11. Bergslagens Sparbank

  12. Samhällsbyggnadsförbundet Bergslagen

  13. Samhällsbyggnad Bergslagen

  14. Näringslivsenheten Lindesbergs Kommun

  15. Tillväxtförvaltningen, Lindesbergs kommun

  16. Lindesbergs kommun Projekt "aktivitet och gemenska för seniorer med hjälp av digital teknik"

  17. Lindesbergs kommun Dagrehabilitering

  18. Socialförvaltningen barn och ungdom, familjehemssekreterare

  19. Lindesbergs kommun

  20. Lindesbergs kommuns förskolor

  21. Coachingteamet i norra Örebro län, AME Lindesbergs kommun

  22. Kultur Fritid

  23. Artist in Residens

  24. Meritor HVS AB (TEKNIKTÄLTET)

  25. AB Lindemaskiner (TEKNIKTÄLTET)

  26. Baettr Guldsmedshyttan AB (TEKNIKTÄLTET)

  27. BillerudKorsnäs (TEKNIKTÄLTET)

  28. LindeskolansTeknikprogrammet (TEKNIKTÄLTET)

  29. Teknikcollege (TEKNIKTÄLTET)

  30. Tormek AB (TEKNIKTÄLTET)

  31. Kulturskolan Garnalia (SCENEN)


G: Kv Tranan/Gåsen (Borgmästargatan-Kvarngatan)


Utställare


  1. Kristdemokraterna Lindesberg
  2. AB Storå Rör
  3. Studieförbundet Vuxenskolan
  4. Sverigedemokraterna
  5. Fonus
  6. Miljöpartiet de gröna i Lindesbergs kommun
  7. Stiftelsen Bergslagsgårdar
  8. Pär Sonesson Familjehem
  9. Kloten Natur resort
  10. Lindesbergs Sotningsdistrikt AB
  11. Bergslagens Spektakelteater
  12. Bas Konsult KB
  13. Essinge Rail AB
  14. Länsförsäkringar Bergslagen
  15. Rustabo Sverige AB
  16. baGucci Spa & Bad (LGV Golv & Vägg AB)
  17. ELON Lindesberg Centralservice AB


H: Pumphuset (Kvarngatan-Sundbron)


Utställare


Platser till förfogande


.....................................


Med reservation för eventulla ändringar.